|

Okresní kolo Olympiády z českého jazyka

Ve středu 1. února 2017 proběhlo V Prostějově na ZŠ – Melantrichova okresní kolo Olympiády z českého jazyka. Naši školu reprezentovali tři žáci z 9. ročníku: Tereza Čapková, Šárka Ondráčková a Dominik Zajíček.

Soutěže se zúčastnilo celkem 36 žáků z mnoha základních škol na okrese Prostějov a také studenti nižších ročníků gymnázií. Do poslední chvíle se nevědělo, zda žáci s pedagogickým dozorem vůbec do Prostějova dorazí, protože na silnicích vládla pořádná sněhová kalamita. Naštěstí všichni přijeli včas. Soutěž měla dvě základní části: jazykovou a slohovou. Žáci psali literární práce na téma:
„Co mě čeká v letošním roce/Co očekávám v letošním roce“.
Žáci z Brodku u Konice se ve velké konkurenci neztratili. První místo s postupem do krajského kola obsadil Dominik Zajíček, Šárka Ondráčková získala 7. místo a Tereza Čapková se podělila o 13. – 16. místo.
Všem žákům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší Základní školy v Brodku u Konice.