SKRYTÁ PAMĚŤ MORAVY

Dva žáci naší školy z 9. ročníku – Tereza Čapková a Dominik Zajíček se zúčastnili 11. ročníku literární soutěže „Skrytá paměť Moravy“, tentokrát na téma KOŘENY. Tato soutěž je určena pro mladé talentované autory. Aktuálním tématem se organizátoři vracejí k inspiraci historií, ať už rodinnou, rodovou, nebo obecně kulturní.

Smyslem soutěže je ohlédnout se do nedávné i vzdálené historie. Soutěžící se mohli inspirovat moudrostí předků, folklorními tradicemi s přesahem do současnosti. Organizátory soutěže jsou Památník písemnictví na Moravě, pobočka Muzea Brněnska, příspěvkové organizace a Slovanské hradiště v Mikulčicích, pobočka Masarykova muzea v Hodoníně, příspěvkové organizace.

Naši soutěžící mohou ve své kategorii vyhrát částku 1 000 až 3 000 Kč. Držme jim palce ve velké konkurenci soutěžících z celé České republiky.

Práce Terezy Čapkové (pdf)

Práce Dominika Zajíčka (pdf)