Výlet 7. třídy

Ve čtvrtek 1. června 2017 jsme se ráno sešli na autobusovém nádraží v Konici a společně se žáky 7. třídy jsme vyrazili  autobusem směr Olomouc. Za necelou hodinku jsme byli na místě. Náš program začínal v areálu olomouckého aquaparku, kde jsme si užili spoustu zábavy na vodních atrakcích – 123 m dlouhý tobogán, „spacebowl“  (turbo skluzavka s trychtýřem), whirlpooly, masážní bazény, parní lázeň a tepidarium.

 Další adrenalinový zážitek na nás čekal v Laser aréně v Olomouci. Žáci získali volný vstup jako odměnu za účast v soutěži „ Moje vysněná škola“, kterou vyhlásil realizační tým „Místní akční plán v ORP Konice.“  Hra žáky zcela vtáhla a pohltila. Protáhli většinu svalů při krčení, otáčení, vyklánění zpoza překážek a spoustě dalších pohybů.

Z Olomouce jsme se přesunuli  vlakem do Mohelnice a ubytovali jsme se ve dřevěných srubech v kempu, který je umístěn na okraji rozsáhlého lesoparku. Po setmění jsme všichni zasedli k ohništi a pochutnali si na grilovaném masíčku. Druhý den dopoledne se nesl ve sportovním duchu. Zahráli jsme si minigolf a fotbálek. Po obědě jsme vyrazili na prohlídku Javoříčských jeskyní, které vytváří komplikovaný komplex chodeb, dómů a propastí. Žáci obdivovali hlavně symbol jeskyní „záclonu“ – zvlněný průsvitný sintrový závěs vytvořený stékající vodou. Po prohlídce nás čekala asi 4 km dlouhá pěší túra do Vojtěchova – podél naučné stezky Špraněk.

Díky pěknému počasí, bohatému programu, ale i dobré náladě se výlet vydařil a přinesl nám spoustu pěkných zážitků.

Závěrem bych chtěla žáky pochválit za výborné chování během celého výletu a poděkovat jim za to, jak skvělý kolektiv dokázali vytvořit.

Třídní učitelka Mgr. Monika Konečná