Návštěva prostějovského Městského divadla

RUDYARD KIPLING – Mauglí

Ve středu 17. 1. 2018 navštívili žáci 4., 5. a 6. ročníku se svými třídními paními učitelkami divadlo v Prostějově, aby zhlédli komorní představení, tentokráte na jevišti za oponou – MAUGLÍ. Hlavní a jedinou roli ztvárnila profesionální loutkoherečka  z divadla U Staré herečky – Jana Vošohlídová.

Mauglí – to byla indická džungle, divoké šelmy, zákeřní plazi, ztracené dítě a jedna housenka. Mauglí se ocitl v džungli plné nástrah a nebezpečí. Mauglího najde vlk. Ten pochopil, že se o Mauglího musí někdo postarat. Do věci se vložil medvěd, který se mu stane opatrovníkem. Mauglí se ale musí naučit přežít sám. Postupně pochopil, že život v divočině vyžaduje moudrost a bystrost. Medvěd hlídal Mauglího na každém kroku. Vypadalo by to jako ráj, kdyby v okolí nekroužil tygr …

Byl to příběh o odvaze, přátelství, napětí i nebezpečí. Obešel se bez zbytečných slov.  Celé představení bylo založeno na práci s hlasem, zvuky a práci s loutkou. Zbytečných slov nebylo potřeba.

 http://www.divadloustareherecky.cz/

Prohlídka divadla a Národního domu

Po představení následovala komentovaná prohlídka divadelních a spolkových prostor Národního domu. Velmi mile se nás ujala produkční, paní Eva Zelená. Provedla nás orchestřištěm, hledištěm, spolkovými salonky a zkušebnou pěveckých spolků Vlastimily a Orlice.

Celá akce se vydařila. Ještě na závěr se všichni při odchodu vyfotografovali u sochy – STRÁŽKYNĚ VOD.