|

Okresní kolo Olympiády z českého jazyka

Ve čtvrtek 1. února 2018 proběhlo V Prostějově na ZŠ – Melantrichova okresní kolo 44. ročníku Olympiády z českého jazyka. Naši školu reprezentovali tři žáci z 9. ročníku – nejúspěšnější řešitelé školního kola:  Simona Jelínková, Martin Seifert a Jan Všetička.

Soutěže se zúčastnilo celkem 42 žáků z mnoha základních škol prostějovského okresu a také studenti nižších ročníků gymnázií. Soutěž měla dvě základní části: jazykovou a slohovou. Žáci psali slohový úkol na téma:

„Ve školním rozvrhu mi chybí jeden předmět, a to  …“
 
Nejúspěšnější naší řešitelkou byla  Simona Jelínková, která v obrovské konkurenci 42 soutěžících získala 9. místo. Ze soutěžících základních škol obsadila 4. místo.
 
Simoně gratulujeme a věříme, že i kluci mají dobrý pocit z účasti v této prestižní soutěži.
 
Děkujeme všem účastníkům za vzornou reprezentaci naší Základní školy v Brodku u Konice.