Představení v Městském divadle v Prostějově

Christiane F. – Kai Hermann – Horst Rieck: MY DĚTI ZE STANICE ZOO

Mám to pod kontrolou. Přestat můžu kdykoliv, ale nemám na to náladu.“

V pátek 2. března 2018 zhlédli žáci 6. – 9. ročníku v prostějovském divadle dramatizaci známého knižního bestselleru: „My děti ze stanice ZOO.“  Příběh vypráví o životě patnáctileté Christiany F. Ve dvanácti letech zkusila poprvé hašiš, LSD, krádeže, heroin a stanici ZOO, kde všechno začíná i končí. Berlín byl v 70. letech minulého století obklopen zdí. Christiana a její přátelé byli bezradní vůči systému, společnosti a hlavně vůči sobě samým. Divadelní představení bylo „krutě realistické“. Diváci nahlédli do života narkomanů, lidí závislých na návykových látkách.  Ponořili se do jejich myšlení a nebezpečného promiskuitního jednání.

Aby příběh vyzněl co nejpravdivěji a autenticky, autoři scénáře se nebáli občas vkládat do úst herců velmi drsná slova. Jejich hrubé jazykové prostředky – argotická slova – odrážela svět společenské spodiny – svět feťáků, narkomanů, zlodějů a kriminálníků.

Divadelní představení si pro žáky připravili herci z Činoherního studia v Ústí nad Labem.

http://www.cinoherak.cz/repertoar/my-deti-ze-stanice-zoo-5/