3D svět na naší škole

V pondělí 21. 5. 2018 se všichni žáci naší školy, včetně dětí z MŠ, ponořili prostřednictvím úžasné interaktivní výstavy do tajemného světa 3D. Pomocí speciálních brýlí s nadšením chytali rybičky z 3D projekčního plátna, snažili se uchopit dolarovou bankovku, vyzkoušeli si, jaké to je, když do nich narazí oříšky, které vyletí přímo z promítacího plátna.

 
Žáci získali nové informace o prostorovém vidění obecně. Formou velmi poutavé prezentace odhalili tajemství třetího rozměru praktickou ukázkou stereoskopických obrázků, prozkoumali hologramy, probádali svět 360° virtuální reality, vyzkoušeli funkci 3D kamery a 3D TV obrazovky. Velmi poutavou částí programu „Svět ve 3D“ byla ukázka zajímavostí 3D kina. Na velkém projekčním plátně žáci pozorovali poutavé a zároveň poučné 3D záběry, kde obraz „vystupuje“ velmi citelně z plátna směrem k divákovi.
 
Ve druhé části výstavy se natáčeli 3D kamerou a vše pozorovali na 3D obrazovce. Také prozkoumali virtuální realitu jízdou na vozíku horské dráhy, prohlédli si různé prostorové 3D obrázky pomocí kukátek, barevných brýlí a dalších možností.
 
S holografickými brýlemi objevovali různé obrázky v ostrém světelném zdroji, nebo pomocí multispektrálních brýlí rozklad světla na základní spektrum barev. Každý si mohl vyzkoušet na rentgenování ruky pomocí brýlí X-Ray Vizion.
 
Velkým přínosem 3D výstavy  „Svět ve 3D“ bylo to, že žáci byli sami aktivními účastníky výstavy. Vše si mohli vyzkoušet pod odborným dohledem obou lektorů.