Přebor škol v orientačním běhu

Dne 16. 5. 2018 se konalo na Sv. Kopečku Krajské finále přeboru škol v orientačním běhu. Soutěž byla velice profesionálně organizována Olomouckým krajským svazem orientačních sportů a Spolkem orientačních běžců Olomouc. Při účasti více než 200 běžců v 10 kategoriích se na start postavili i dva žáci naší školy. V kategorii HI/H3 – mladší děti (hoši) Lukáš Dostál (3. ročník) a v kategorii HIII/H7 – mladší žactvo (hoši) Martin Kroutil (7. ročník).

Lukáš Dostál dokázal na trase dlouhé 1,8 km bez větších problémů najít všech 8 kontrol a doběhl na velmi pěkném 9. místě. Statečný výkon podal také Martin Kroutil, který musel na své trati měřící 2,8 km vyhledat a označit 17 kontrolních stanovišť. Bohužel po doběhnutí do cíle byl Martin s dalšími závodníky své skupiny zařazen mezi smolaře, kterým se tento úkol nepodařilo splnit. Závodníkům patří velké poděkování za přístup a důstojnou reprezentaci naší školy. 

Ing. Mgr. Roman Tuček