Projekt „Mléko do škol“

Již několikátým rokem je naše základní škola zapojena do projektu MLÉKO DO ŠKOL.

V rámci tohoto projektu obdržely třídní kolektivy od 1. – 9. ročníku v úterý 15. 5. 2018  „ochutnávkový koš“. Obsahem tohoto koše byly mléčné výrobky (různé druhy sýrů, tvaroh, mléko, máslo atd.). Ve fotogalerii se můžete podívat, jak si žáci jednotlivých tříd mléčné výrobky vychutnávali.

Žáci 6. a 7. ročníku se v rámci předmětu Výchova ke zdraví rozhodli uspořádat ve školní kuchyňce malou soutěžní kulinářskou párty z výše zmíněných mléčných výrobků. Žáci se sami rozdělili do pracovních týmů. Z domu si přinesli  pouze pečivo a zeleninu na ozdobení. Před hodinou se vymýšlela taktika.

Šesťáci pracovali jako jeden tým, sedmáci se rozdělili do více skupinek. V půlhodinovém časovém  limitu měli za úkol připravit zajímavé a chutné pohoštění. Všichni si dali záležet na tom, aby obložené talíře a mísy s jednohubkami vypadaly co nejpřitažlivěji.

Bylo těžké určit, která skupinka byla nejlepší. Zkrátka zvítězili všichni, protože pracovali týmově. Každý vložil do své práce svoji zručnost, um a fantazii. Kulinářská dílka se ale dlouho na talířích „neohřála“, neboť si je soutěžící také s chutí rychle snědli. 

Během této vyučovací hodiny vládla opravdu příjemná atmosféra.  Žákům se práce povedla a  také hlavně všem moc chutnalo. Každý si odnesl z hodiny nejenom plný žaludek mléčných dobrot, ale i zaslouženou jedničku.

Také žáci ostatních tříd si užili své ochutnávky, deváťáci si vytvořili „švédský stůl“ a dali si pořádnou svačinu.