„MEDARDOVSKÝ“ VÝLET 4., 5. a 6. třídy do Kroměříže aneb jak jsme vůbec nezmokli

Naplánovat školní výlet na 8. června byl opravdový hazard. O tomto dni se přeci říká:  „Medardova kápě, čtyřicet dní kape“. Ale pro tentokrát se tato pranostika nenaplnila.  V pátek 8. června 2018 jsme vyrazili čtvrťáci, páťáci a šesťáci se svými třídními paními učitelkami na školní výlet do Kroměříže.  Počasí nám přálo, i když mohlo být trochu chladněji.

Navštívili jsme Květnou zahradu (UNESCO) s velmi krásným programem. Vnímali jsme rostliny a bylinky kolem nás, a to všemi smysly. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o tom, podle jakých pravidel byly zakládány zahrady a k jakému účelu sloužily, či slouží dodnes.
 
Poté jsme se odebrali na hlavní kroměřížské náměstí. Zájemci navštívili ZRCADLOVÉ BLUDIŠTĚ. Kdo chtěl, mohl se občerstvit zmrzlinou, někdo si zašel na PIZZU, nebo nakupoval drobné dárečky pro své blízké.
Poté nás čekala prohlídka zámku (UNESCO) – sídlo olomouckých biskupů a arcibiskupů. Z Kroměříže jsme odjížděli v 16.00 hod. sice unaveni, ale spokojeni.
 
Po celou cestu jsme se chovali  hezky, paní učitelky nás až na malé výjimky nemusely  výrazně napomínat. Chlapci se chovali jako opravdoví „džentlmeni“ a v prostorách zámku si podle pravidel etikety bez řečí schovali čepice do batohů.
Na všech místech nás paní průvodkyně chválily – celou naši školní výpravu – 6., 5. a 4. třídu, že jsme vzorné děti. Náš „pedagogický tým“ to samozřejmě hřálo u srdce.
 
Celý školní výlet jsme si společně hezky užili, zažili jsme legraci, něco nového jsme se dozvěděli a naučili. A hlavně se nenaplnila úvodní pranostika o deštivém Medardovi.