Výstava Cosmos Discovery

V úterý 19. 6. 2018 naši deváťáci, osmáci, sedmáci a vybraní šesťáci navštívili světovou výstavu kosmonautiky Cosmos Discovery na brněnském výstavišti. Tato exkurze byla pro naše žáky dárkem od Regionu Haná, tedy doprava i vstupenky byly pro žáky zcela zdarma – děkujeme.

Na výstavě Cosmos Discovery žáci viděli desítky originálních exponátů, které byly ve vesmíru. Ať už se jedná o drobné věci jako je kosmická strava, hodinky nebo fotoaparáty, kterými kosmonauti fotili povrch Měsíce, až po originální trysku motoru F1, keramické dlaždice raketoplánu nebo kola a trysku raketoplánu, až po soubor kosmických skafandrů. Všechny tyto exponáty se vrátily ze svých kosmických misí a i když některé z nich musely být vyloveny ze dna oceánu, jsou nyní na jedinečné výstavě v Brně.