5. a 7. třída ve Velkých Losinách

Loučení s prázdninami – exkurze 5. a 7. ročníku ve Velkých Losinách
 
Pátek 14. 9. 2018 prožili páťáci a sedmáci se svými třídními paními učitelkami netradičně. Neusedli tentokrát ve škole do lavic, ale společně odjeli vlakem do Velkých Losin. Je to malé lázeňské městečko v podhůří Jeseníků, kde se nachází výrobna ručního papíru, zámek a termální koupaliště.

Na zámku se žáci dozvěděli kromě jiného i zajímavé informace o čarodějnických procesech v regionu Šumperska a Jesenicka. Vrcholem celé akce se stala návštěva termálního parku s úžasně teplou vodou. I když se v ten den sluníčko schovávalo za mraky, kapky deště padaly ze zachmuřené oblohy,  nic nebránilo tomu, aby se všichni koupali venku. Dovádělo se na tobogánu, chrličích vody, masážních tryskách atd.
 
Největší stres nastal na olomouckém hlavním vlakovém nádraží, kde bylo potřeba se během 2 minut přesunout z 5. nástupiště na 2. nástupiště. Ale nakonec nám štěstí přálo a vše se stihlo. Každý odjížděl domů unavený, ale spokojený.