Konec 1. pololetí ve 4. třídě

Dne 31. ledna se žáci 4. třídy těšili nejen na vysvědčení a prázdniny, ale také na projektový den PIZZA MAKER v angličtině. Tento den si žáci v rámci vyučování anglického jazyka upekli pizzu. Všechny suroviny, které jsme použili, už žáci umí pojmenovat a napsat anglicky. Žáci se museli sami domluvit na pracovních skupinách a donést suroviny, které se na pizzu používají a které znají z angličtiny.

A pak to začalo. Ve školní kuchyňce jsme váleli, zdobili a pekli. Nakonec si žáci pochutnali na svých pizzách. Potom si na pracovních
listech ověřili znalost slovíček a svou pizzu ještě nakreslili. V této hodině angličtiny si všichni vyzkoušeli nejen používat anglická
slovíčka, ale i spolupráci v týmu a respektovat názory i chutě ostatních.

Žáci 4. třídy mají další motivaci k učení anglického jazyka – paní učitelka plánuje podobné projektové hodiny – žáci například ochutnají
anglickou snídani, nebo budou konverzovat u čaje o páté.