Divadelní představení v Prostějově – „Naše třída“

Žáci 7. ročníku  zhlédli ve čtvrtek 14. 2. 2019 v prostějovském divadle představení s názvem – „Naše třída“.

Autorem dramatu je současný polský autor Tadeusz Słobodzianek (1955).

Jeho nejhranější hrou mimo Polsko je Naše třída. Kontroverzní drama z roku 2008 čerpá ze skutečné události známé jako „masakr v Jedwabném”, která se odehrála začátkem léta 1941 v malém městečku na severovýchodě Polska. Tamní obyvatelé vyvraždili stovky svých židovských sousedů. Słobodziankova hra na osudech deseti spolužáků – Poláků i Židů – od 30. let 20. století až do začátku století jedenadvacátého zachycuje podstatu (ne)lidskosti zakořeněné v nás všech.

Herci z brněnského divadla Polárka se svých rolí zhostili opravdu na výbornou. Na závěr byli odměněni zaslouženým potleskem.

https://divadlopolarka.cz/inscenace/nase-trida/