Okresní finále v basketbale chlapců

Dne 14. 2. 2019 proběhlo v nové hale Národního sportovního centra v Prostějově okresní finále v basketbale chlapců IV. kategorie. Žáci 8. a 9. třídy si tak mohli vyzkoušet, jaké to je hrát v hale Národního sportovního centra v Prostějově a zahrát si s opravdu kvalitními soupeři.

Naši školu reprezentovali za 8. třídu Adam Franc, Dominik Kotek , Jakub Slunský, Filip Le a za 9. třídu Tomáš Nehera, Vojtěch Franc, Jan Franc, Samuel Kučera, Miroslav Švancara, Miroslav Pejř a Filip Zatloukal. Nemocní hráči Roman Zemánek a Petr Otevřel znamenali pro naše družstvo citelnou ztrátu. Zápasy se ZŠ Jana Železného (vítěz turnaje) a ZŠ a RG Prostějov (2. místo) byly zcela jednoznačně nad naše možnosti a skončily pro naše družstvo vysokou porážkou. V zápase o 5. místo se ZŠ Němčice na Hané se nám dařilo znatelně lépe a první polovinu utkání jsme dokonce soupeře přehrávali. V závěru se nám bohužel nepodařilo vedení udržet a zápas jsme prohráli. Mezi naše nejlepší střelce patřili Tomáš Nehera, Jan Franc a Miroslav Švancara. Výborný výkon podal Vojtěch Franc a Samuel Kučera. Poděkování za bojovný výkon a 6. místo v okresním finále si zaslouží všichni hráči.