Svět techniky v Ostravě 6. – 9. třída

Dne 21. 3. 2019 se žáci 2. stupně zúčastnili exkurze za poznáním do „SVĚTA TECHNIKY“ v Ostravě.

Pro každý ročník tu byl přichystán vzdělávací program, který zábavnou formou doplňoval školní vzdělávací plán.

  1. ročník – Zelená fabrika
  2. ročník – Teorie modré krve aneb běh na dlouhou trať
  3. ročník – Pr.V.K.Y.
  4. ročník – Tajemná substance

Součástí exkurze byla prohlídka expozic Velkého světa techniky.  Prostřednictvím hry a zábavy žáci získali poznatky z oblasti vědy a techniky neboť „Velký svět techniky je místem plným chytré zábavy“.

Celá tato exkurze (doprava a vstupné) byla žákům financována z projektu Šablony II Brodek u Konice, číslo CZ.02.3.X/0.0/0.0/18_063/0009885.

Mgr. Alena Staffová

 

Teorie modré krve aneb Běh na dlouhou trať – 7. ročník ve Světě Techniky
 
V rámci vzdělávacího programu ve Světě Techniky v Ostravě Vítkovicích absolvovali žáci 7. ročníku 21. 3. 2019 zajímavý interaktivní program – TEORIE MODRÉ KRVE ANEB BĚH NA DLOUHOU TRAŤ.
 
Společně se ocitli v pomyslné hematologické laboratoři, oblékli si bílé pláště a rázem se z nich stali „paní docentky a páni docenti“, kteří dokáží zajímavými pokusy  analyzovat nejvzácnější tekutinu na světě – lidskou i zvířecí krev.
 
Krev je tekutina, která je neustále v pohybu, po celý život. Je to tekutá tkáň. Během výukového programu dostali žáci odpovědi na zajímavé otázky –  mají modrou krev pouze šlechtici nebo ji mají i jiné organismy,  co všechno víme a nevíme o červených krvinkách, lze připravit v laboratoři umělou krev,  jak se liší  složení krve lidské a zvířecí ……..?
 
Vzdělávací modul byl zaměřen na cévní soustavu nejen člověka. Sedmáci pracovali ve skupinách i jednotlivě, a to na badatelském principu. Všem se pomyslná hra na badatele a přírodovědce velmi líbila, protože se pracovalo například s mikroskopy, laboratorní technikou, různými preparáty atd.
 
Sedmáci odcházeli s pocitem, že se něco nového a zajímavého naučili, a to velmi netradičním, a hlavně interaktivním způsobem. Určitě nově nabyté vědomosti uplatní v přírodopisu či chemii.
 
Mgr. Renata Fialová
 
Zážitky Markéty Trundové: svet-techniky-Marketa-Trundova
Zážitky Beáty Bittnerové: svet-techniky-Beata-Bittnerova