Družina – Jak se dělá mléko

Děti z obou oddělení školní družiny se v pátek odpoledne 24. 5. 2019 zúčastnily projektového odpoledne „Jak se dělá mléko“. Akce proběhla na malé budově ZŠ Brodek u Konice v učebnách 1. – 3. třídy pod dohledem tří lektorů z brněnského Centra aktivního vzdělávání Alfadeck. Žáci se na úvod dozvěděli informace o mléce a poté se rozdělili do tří skupin. Každá skupina si vyzkoušela výrobu tvarohové pomazánky s bylinkami a čerstvou zeleninou, kterou si děti následně namazaly na chléb a snědly; recept na výrobu pomazánky si mnozí odnesli domů. V dalších dvou třídách pak probíhaly didaktické hry s tematikou mléka, při kterých se děti aktivně zapojily do získávání informací o savcích a výrobcích z mléka. Všichni si procvičili paměť při didaktické hře „Hledání nanuků“ i při další didaktické hře, kdy doplňovali puzzle jednotlivých savců, o kterých se pak od lektorky dozvěděli další poznatky. Děti program zaujal a bavil, všichni se do něj aktivně zapojili a odezva na něj byla velmi pozitivní a nadšená.