Závody Čokoládová tretra

Žáci 3., 4. a 5. třídy se zúčastnili běžeckého závodu „Čokoládová tretra“, který se konal 10. 6. 2019 v Olomouci na Atletickém stadióně. Čokoládová tretra je projekt s celoplošnou sportovní aktivitou pro  věkovou kategorii žáků od 6 do 11 let. Svým propracovaným systémem kvalifikace umožňuje zapojit všechny děti v celé zemi. Ti nejlepší se přes čtvrtfinále a semifinále dostanou až do finále v hlavním programu IAAF World Challenge Zlatá tretra Ostrava.

Za ideálního počasí se na startu Čokoládové tretry v Olomouci postavilo přes tři sta dětí. Plně vytíženi byli i patroni olomouckého kola legendární trojskokanka Šárka Kašpárková a běžec Jiří Mužík. Rozdávali jeden podpis za druhým. Děti našly zalíbení i v zábavném koutku hitrádia Orion a focení s maskotem. Naši žáci sice neobsadili přední místa v žebříčku, užili si však atmosféru velkých závodů a nasbírali zkušenosti. Všichni se snažili a ve velké konkurenci dosáhli pěkných výsledků.