Výlet 8. třídy – Dolní Věstonice

Školní výlet 8. třídy 18. – 20. 6. 2019

V úterý, časně z rána, vyrazila naše třída na cestu do Dolních Věstonic. Samozřejmě, že jsme se těšili, minimálně na to, že nemusíme do školy a můžeme být celé 3 dny spolu. Krásná představa…

Cestování autobusem do Prostějova i Brna, vlakem do Podivína a autobusem dále uběhlo celkem rychle. Místem naší první zastávky bylo město Lednice. Zdejší zámek a krásné rozkvetlé zahrady nás okouzlily, a když jsme potom pluli na lodi jménem Lednice od zámku směrem k Minaretu a na Janův hrad, nestíhali jsme fotit tu nádheru – ledňáčka, který si s námi hrál skoro polovinu plavky na honěnou, vznešené volavky, které zvědavě pozorovaly narušitele jejich klidu i obrovské stádo krásných koní s malými hříbátky na břehu řeky… Za zajímavého vyprávění kapitána lodi jsme dopluli na Janův hrad a zamířili procházkou lesem zpátky k zámku, odkud jsme vyrazili na prozkoumávání tohoto hezkého města.

Ale ještě nás čekala cesta autobusem do cíle naší cesty – kempu v Dolních Věstonicích. Samozřejmě, že zastávka autobusu je na opačné straně vesnice než kemp… Ubytovali jsme se v chatkách, zkontrolovali, zda ji nemá někdo „lepší“, odpočinuli si, porozhlédli se a vydali se procházkou po břehu nádrže, kde rybáři chytali ryby, do muzea podívat na Věstonickou Venuši. Po návratu zpátky jsme si povídali, bavili se a zahráli pár her. Další den nás čekala turistika, tak jsme brzy zalehli.

Ráno, ještě než začalo slunce žhnout, směřovaly naše kroky na Dívčí hrad, odkud byl hezký výhled do okolí a dále po hřebeni Pavlovských vrchů až do Klentnice, kde jsme počkali na autobus, protože slunce začalo celkem připalovat a potřebovali jsme ještě spoustu sil. Čekala nás prohlídka zámku v Mikulově. Ten je obklopen několika krásnými zahradami se spoustou rozkvetlých voňavých růží a hezkým historickým centrem. Stihli jsme navštívit ještě i expozici o Římanech a Germánech v kraji pod Pálavou ve sklepení zámku. Byla celkem zajímavá, hlavně ty vykopávky… Nakoupili jsme špekáčky a těšili se na večerní opékání v kempu. Zvláštní, kolik energie může dodat těšení se a opečený špekáček. Takže jsme si opět užili naše oblíbené míčové hry a kdo prohrál, toho čekala studená sprcha. Jenomže po tak horkém dni to bylo spíše za odměnu, ale toho si vítězové asi ani nevšimli.

Poslední den jsme putovali za návštěvou Archeoparku v Pavlově. Před vchodem nás přivítal mamut, shlédli jsme krátký film (takže kino), prohlédli si vykopávky včetně hrobů a účastnili se zajímavé vědomostní hry. Pak už nás čekala jen, pro některé z nás, nekonečná cesta domů. Přijeli jsme unavení, ale plni dojmů a hlavně v pořádku, což určitě ocenil náš pedagogický doprovod …

Výlet jsme si opravdu užili naplno a budeme na něj ještě dlouho vzpomínat, to nám věřte!

Zapsali žáci 8. třídy