Projektové odpoledne v družině – Žonglování

V úterý 11. 6. 2019 se děti z družiny zúčastnily dalšího projektového odpoledne, které tentokrát proběhlo na multifunkčním hřišti s lektorem Jiřím Sadilou z Fryštáku.

Ten přijel se svou žonglérskou dílnou, ukázal a vysvětlil dětem princip fungování pomůcek na žonglování a udržení rovnováhy, které si přivezl s sebou (míčky, kuželky, kruhy, diabola, talíře, balanční desky, šlapadla, minikolo, lano, jednokolky a další), poté pustil veselou a energickou hudbu a nechal děti, ať si všechno vyzkouší a osahají samy. Celou dobu jim pomáhal, ukazoval, vysvětloval a na závěr zorganizoval vystoupení všech, kteří si něco nacvičili a chtěli to předvést ostatním. Bubnoval přitom na bubínek a děti ochotně předváděly, co se za odpoledne naučily. Ohlasy byly velmi pozitivní, toto netradiční odpoledne se dětem opravdu líbilo a rádi na něj příští školní rok navážeme podobnými akcemi.