Podzimní návštěva 8. ročníku v Prostějově

V úterý 5. 11. 2019 se vydali osmáci se svou třídní paní učitelkou do Prostějova, aby navštívili prostějovskou radnici a divadlo, kde je čekalo zajímavé taneční vystoupení.
 
Nejdříve se všichni zastavili na náměstí u sochy prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Svíčky a věnce svědčily o tom, že se tu nedávno konala pietní akce k připomenutí 101. výročí založení Československa.

 
Po krátkém posezení v občerstvení DÉSI jsme se vydali na radnici, kde se nás ujala paní průvodkyně. Zavedla nás až do nejvyššího patra. Během výstupu na věž nám vyprávěla o historii výstavby radnice a o opravách věže, která se stala zajímavým cílem mnoha Prostějovanů i návštěvníků našeho města. Cestou na věž jsme si prohlédli zajímavý hodinový stroj, dále jsme mohli vstoupit na vyhlídkové balkóny, odkud se nám naše město Prostějov představilo ve vší kráse. Viditelnost byla úžasná, a tak jsme měli celé náměstí s přilehlými uličkani jako na dlani.
 
Na náměstí jsme se „potkali“ s básníkem Jiřím Wolkerem, se kterým jsme se samozřejmě vyfotili.
 
Poté jsme spěchali do městského divadla, kde jsme zhlédli nádherné taneční vystoupení – RYTMUS V SRDCI – irská taneční show v podání souboru MERLIN ze Slovenska. Všichni účinkující byli během představení několikrát odměněni bouřlivým potleskem. Atmosféra byla úžasná. Před odchodem z divadla jsme se vyfotili, jako již tradičně, u sochy akademického sochaře Olbrama Zoubka – Strážkyně vod.
 
Krátký čas jsme věnovali také drobným nákupům a posezení v cukrárně Florida na náměstí. Podzimní dopoledne v Prostějově se až na deštivé počasí opravdu vydařilo.
 
Zapsala Renata Fialová, třídní učitelka 8. ročníku