Zpráva před podzimními prázdninami

Děvčata a chlapci,
příští týden budou podzimní prázdniny ovlivněné pandemií nemoci Covid-19.
Budou to divné prázdniny, nebude možné jezdit na výlety, chodit na návštěvy a vídat se s kamarády. Tato opatření vlády byla přijata proto, abychom všichni zvládli současnou krizi a abychom se mohli brzy vrátit do školy.
Přestože jste stále děti, i vy můžete svými přístupem ovlivnit šíření nemoci, odlehčit nemocnicím, pomoci lékařům a sestřičkám. Jak? Tím, že budete dodržovat doporučení vlády. Podívejte se na informační letáček (fotografie), komiks nebo povídání o koroňákovi. Můžete se také podívat na tento odkaz:
https://decko.ceskatelevize.cz/koronavirus

Komiks: https://www.msmt.cz/jak-mluvit-s-detmi-o-koronaviru-pomuze-prirucka-i-komiks

O koroňákovi: Koronak_neni_kamarad (pdf)

          

O prázdninách si především odpočiňte, dělejte věci, které máte rádi, každý den vyběhněte ven, zacvičte si a protáhněte se na čerstvém vzduchu. Přitom dbejte na pravidla silničního provozu, vyhněte se rizikovým látkám a rizikovým činnostem. Pamatujte také na všechno, co jsme si říkali o rizicích na internetu.

Přeji vám pěkné prázdniny. Všichni tady ve škole se těšíme, až vás budou opět plné třídy.

S pozdravem Kateřina Dostálová