Pandemický příběh pedagogů

Dnes – v pondělí 30. listopadu – se nám do školy vrátili žáci (kromě žáků, kteří museli ještě zůstat na distanční výuce). Věříte tomu, že skoro všichni se do školy těšili? A těší se i zítra a další dny?

My jsme rádi, že jsme se s žáky mohli již setkat osobně a také jsme se na ně velice těšili.

Naše škola byla požádána o příspěvek do Zpravodaje Regionu Haná, dali jsme online „hlavy dohromady“, můžete si přečíst náš „Pandemický příběh“.

 

Pandemický příběh pedagogů

Pondělí

Procitám, pošmourný podzim, poprchává, posnídám, přemýšlím potichu: Přišla pandemie, připravila překvapení. Proč pořád pronásleduje pokolení? Premiér s Prymulou pozdě poznávají průšvih. Pozdě plakat. Pedagogy i pidilidi přišpendlí k PC. Poučení pro případné pohromy pořád platí, proto pravidla používati. … Potřebuji pravidelnou pleťovou péči.

Poklidně probouzím potomstvo. Pojď! Protáhnout, převléknout a potom postupně pracovat. Prosím, počítej pět plus pět; prosím, pročítej pozorně, poslouchám. Prvouka později! Pracovky… potlačím potřebu protočit panenky. Psaní písmen – „paráda“ – prázdný papír. Proč pořád psát perem? Počítač připraven, prezentuje pěkná písmena, poskakují pečlivě po papíře podle plánu.

Plánovaná práce. Připravím psací potřeby, počítač, programy. Připojuji program pro posluchače pravidelné pondělní přednášky. Povídám poutavě probírané … posloucháte přátelé? Přítomni: Pavel, Petr, Pavlínka, Pepa, Patrik, …. Prababička? Pes? Překvapeně prohlížím počet přítomných! Připojí se paní z pátého patra?   

Prvňáčci pilně pracují, psaní písmenek pilují.

Písmeno P probrat potřebují, pak pa, pe, po, pu procvičují.

Počítají, pětky píší, u prvouky popřemýšlí.

Při práci papají, povídají, poskakují, prababičky, pratety poslouchají.

Počítač potichu pracuje, Pepíček Pavlínku podpichuje.

Pracujem přesně, pracujem pečlivě, parádně přečteme PODZIME, PODZIME!!!

Připojení pořád padá. Pomoc!!! Pomůžete, prosím? Proč pořád povídáte? Potřebujeme pouze počítat poměr. … Pro pamatování prvků používejte periodickou pomůcku! … Podruhé připomínám: „Prométheův příběh přináší prajednoduché poslání – postačí pouze přemýšlet“!

Počkej Petře, prvním přihlášeným je Pavel. Pavle, piješ a pojídáš při počítání? Přestaň, prskáš po počítači. Patrik při psaní příkladu pospává. Probuďte Patrika!

Pochválím, povzbudím.

Povzbudí pozorovatelé paní pedagožku?

Poslední pohledy, povíme pápá.

Pavel Pomalý píše poděkování a pochvalu paní pedagožce. Pocit z pochválení prohřeje.

Poledne: Potřebujeme příjem potravy, pití. Plotna, polévka, povařit polentu. Posloucháme polední písničky. Poskáčeme? Protáhneme? Pozor! Pračka pípá, prádlo pověsit. Pokojík pohroma – pastelky, plastelína, pláč, pochovat, postavit panelák, přilepit podvozek, pofoukat.

Pedagog pořád pracuje. Pnutí v palcích, pnutí v podbřišku! Plánuj pomalu – promyslet přípravu, pročíst práce, použít pochvalu, přátelsky podpořit, poslat, prodloužit práce, připravit pozdější procvičení, pozor – písemku povolit, pracujte postupně, při problémech pište.

Po páté pohoda, pečeme pečivo, pamlsky. Potřebuji procházku – půjdeme po pěšině. Přestávka v poli. V punčochách pípá pager. Prominete?

Pohádka, písnička…. potulit prosím a pusu.

Postrádám pauzu. Propuknu v pláč? Přestávka na pozdní pokrm? Prosím, potřebuji palivo – podepřít, povzbudit, pohladit… !!! Pojím puding, párky, pomelo, pomeranč – pravidelný přísun pomerančů pomáhá při plnění povinností.

Pouštím se do programu. Posílám přehled práce: podnikám pletenec plánů, pracovitosti, podnikavosti, prostě píle. Práce pořád přibývá, podklady, podmínky, poučky, psát a přehrávat prezentace, posílat pohádky, posuzovat práce. Pět, patnáct, pětadvacet, padesát pozdních poslání. Pálivé počínání. Program pění, pošlu pozdravy.

Půlnoční prozření – padám. Přetížený pedagog – pivo pomůže, případně pálenka.

Pátek!

Pozitivní přístup. Pustím písničku – paráda!

Pojďme plnou parou poskakovat pozpátku a pokoušet psaní pečlivých podcastů. Povede se!    

Posíláme pedagogům přání plné pracovního povzbuzení.

Pěkné pozdravení. Pá.

Kolektiv pedagogů ZŠ T. G. Masaryka Brodek u Konice