Výlet 2. třídy a indiánské rozloučení

Celým školním rokem provázelo žáky druhé třídy putování „Za indiány do Dešťové země“.

V pátek 25. 6. jsme si ve školní kuchyňce připravili indiánské občerstvení – ovocné špízy a indiánské sušenky. Měli jsme den, kdy jsme se loučili se školním rokem.

Do Dešťové země jsme se původně chystali i na školní výlet, což z epidemiologických důvodů nebylo možné. Vypravili jsme se tedy na výlet na nedaleko vzdálený hrádek Lipová.

V pondělí 28. 6. jsme se ráno sešli ve škole a za slunného počasí jsme se s chutí se vydali na zhruba 4,5 km vzdálený hrádek. Po cestě jsme hráli hry a pozorovali krásnou místní přírodu, takže nám cesta rychle ubíhala. Zhruba za hodinku jsme byli v cíli. Nejdříve jsme se nasvačili, pak jsme si hrádek prohlédli, a přitom jsme našli pozdrav od Indiánů. Schovali nám na hrádku zlaté valounky. S těmi jsme si zahráli několik her a vydali se na cestu zpět do školy. Vrátili jsme se trochu unavení, ale se spoustou zážitků. Výlet se nám moc líbil a na hrádek do Lipové se určitě ještě někdy vypravíme.

Mgr. Marta Heraltová, tř. uč.