Výlet 8. třídy

Pěší výlet na hrádek „Špacírštejn“ aneb putování za tajemstvím středověkých hradů

8. třída

Ve středu 23. 6. 2021 jsme s žáky 8. třídy vyrazili z náměstí v Brodku u Konice na pěší výlet k hrádku „Špacírštejn“. Jedná se o menší uměle vytvořenou zříceninu hradu, která je výsledkem dlouholeté práce pana Procházky. Většina stavby je stavěna z nasucho skládaných kamenů, jen nosné části jsou spojeny maltou.

Během cesty žáci sbírali QR kódy, z nichž získávali informace o českých hradech. Například zjistili, kde se narodil král Jiří z Poděbrad, jak získal hrad Kost své jméno, zda mohly na hradu Karlštejně nocovat ženy, kde se scházel tzv. „grál“. Na základě získaných informací žáci vyplnili křížovku a dostali sladkou odměnu.

Po příchodu na místo jsme opekli špekáčky a odpočinuli. Potom nás kluci, kteří bydlí v Lipové, zavedli k druhému „hrádku“, který je zatím ve výstavbě na odlehlém místě. V obci Lipová jsme si koupili občerstvení a na místním hřišti jsme si zahráli míčové hry.

Po celou dobu výletu panovala dobrá nálada, počasí nám přálo a odnesli jsem si spoustu hezkých zážitků 😊

M. Konečná