Masopust v družině

S dětmi, které navštěvují školní družinu jsme se od 15. 2. – 25. 2. 2022 věnovali tématu MASOPUST.

Seznámili jsme se s významem masopustu a vším, co k němu patří. Děti si vyráběly různé masky na plánovaný karneval. Také si některé děti přinesly z domu celé kostýmy k vytvořené masce.

Děti si ve školní kuchyňce vyzkoušely umíchat těsto na masopustní koblihy. Rozdělily se na čtyři skupiny. Pojmenovaly se – Žabinec, Kuchty Buchty, Bublinky a Ďáblice. Paní vychovatelky potom koblížky usmažily a děti si je obalily ve skořicovém cukru. Byla to velká dobrota. Každé dítě si odneslo domů recept na koblížky.

Celé období, kdy jsme se věnovali tématu MASOPUST, jsme zakončili v pátek 25. 2. karnevalem. Děti se převlékly do kostýmů, nasadily si masky a šly na krátký průvod po náměstíčku vesnice. Počasí nám moc nepřálo, bylo velmi chladno, proto jsme se vrátili do školy, kde karneval pokračoval. Na děti čekalo občerstvení, zábavné hry a taneční zábava.

Zuzana Bohuslavová