Divadelní představení Noc na Karlštejně v Olomouci

Na páteční dopoledne 1. 4. 2022 jsme se všichni těšili. Po dvouleté koronavirové  pauze jsme opět vyrazili (5. – 9. ročník) za kulturou, a to do olomouckého Moravského divadla, abychom zhlédli známý český muzikál –  Noc na Karlštejně. Režisér Zdeněk Podskalský natočil v roce 1973 film na námět stejnojmenné divadelní hry Jaroslava Vrchlického. Z filmu pocházejí některé velmi známé písně skladatele Karla Svobody a textaře Jiřího Štaidla (např. Lásko, má já stůňu……).

Vlastnímu divadelnímu představení předcházela malá procházka po stavebních a historických dominantách na Horním náměstí (radnice, Caesarova kašna, Arionova kašna, barokní sloup Nejsvětější Trojice – UNESCO atd.).

Počasí k nám nebylo moc přívětivé – ukázalo nám svou aprílovou tvář, ale to nám moc nevadilo. Všichni jsme si tento školní den za kulturou příjemně užili a odjížděli jsme do Brodku u Konice s dobrou náladou. 

Zapsala Mgr. Renata Fialová