Sluníčkový den v 1. třídě

Se sluncem nad hlavou
a s dobrou náladou,
s úsměvem na tváři
se ti vše lépe podaří.

Tak takhle začali prvňáčci dne 21. 6. svoje „sluníčkové“ vyučování. Proč právě tento den? Vždyť i naši předkové slavili den „Letního slunovratu“ a uvědomovali si důležitou úlohu Slunce v jejich životě. Proto se také prvňáčci rozhodli uctít Slunce jako zdroj světla a tepla a důležitou podmínku života na Zemi.

Celý den byl proto věnován sluníčku a byl opravdu „prozářen sluncem“ ve všech směrech –  samotným sluncem, veselou náladou a různými herními činnostmi ve výuce. 

Ve čtení jsme si přečetli o sluníčku mnoho zajímavých věcí. V matematice jsme počítali sluníčka i berušky (slunéčka sedmitečná), pampelišky. Ve výtvarné výchově jsme výtvarně vyzdobili prostranství okolí školy. Na závěr jsme básničku zhudebnili a s touto písničkou jsme odešli na oběd.

Byl to vydařený den.
Mgr. Jana Kamená