Pololetní ostrov v 1. třídě

Námořníci z 1. třídy dopluli 31. ledna na Pololetní ostrov.

Lodí se nedalo připlout až ke břehu ostrova, tak námořníky čekal hned ráno dobrodružný výstup na ostrov.

Zjistili jsme, že ostrov je zcela neobydlený, a tak jsme se rozhodli, že si každý námořník postaví svůj dům. Všichni víme, že dům se dá postavit jen na dobrých základech a naše domy měly být navíc zcela neobvyklé. Jeden pokoj patřil českému jazyku, druhý čtení, třetí prvouce a čtvrtý psaní. Při budování těchto pokojíčků si žáci ověřili, jak dobře zvládli učivo, které si v prvním pololetí měli osvojit.  Postavili jsme na ostrově také několik hřišť z geometrických těles a naši louku oživily matematické berušky.

Na pololetním ostrově každý námořník zhodnotil, jak se mu ve škole v prvním pololetí dařilo. Kromě vysvědčení dostal každý malý námořník svou kotvu, aby mohl své vědomosti dobře ukotvit. Všem se nám na ostrově moc líbilo a jsme plni očekávání, jaký ostrov bude naší další zastávkou.

Marta Heraltová, třídní učitelka