4. třída – exkurze Praha

4. třída si udělala výlet do Prahy dne 23. a 24. 5. 2023. Sraz byl v Olomouci na hl. nádraží. Jeli jsme vlakem RegioJet. V Praze na Hl. nádraží jsme viděli sochu Nicholase Wintona, který zachránil téměř 700 židovských dětí před Hitlerem. Jeli jsme tramvají do školy sv. Voršily, kde jsme si nechali zavazadla, ale jelikož se spustil déšť, tak jsme se dívali se čtvrťáky na Hvězdičky. Poté jsme vyrazili do Národního muzea, kde jsme strávili mnoho času, protože to bylo zajímavé.

Druhý den ráno jsme posnídali a pohráli si s dětmi z Prahy. Jak jim skončila hodina, vyrazili jsme na parník. Cesta trvala 1:30 min. Jelikož byla zima, šli jsme do podpalubí, kde jsme si koupili něco k snědku. Jak plavba skončila, přesedli jsme do tramvaje a jeli jsme k Pražskému hradu. Byl tam pan prezident Petr Pavel, ale měl návštěvu, takže jsme ho neviděli. Poté jsme přesedli na vlak, který nás odvezl zpět do Olomouce, kde na nás čekali rodiče. Moc se nám v Praze líbilo.

Za 4. třídu zapsala Beáta Greplová a Elena Dostálová