Výlet 7. třídy – Výlet sedmáků do Prahy

V pátek 16. 6. 2023 jsme jeli na školní výlet do Prahy. Vstávali jsme brzy ráno. V 5:40 hod. jsme se všichni setkali v Prostějově na hlavním nádraží. Z Prostějova jsme jeli do Olomouce. Tam jsme ještě měli časovou rezervu, a tak jsme vyjeli výtahem do 18. patra budovy Krajského úřadu Olomouc. Z Olomouce jsme se vydali vlakem Regiojet do Prahy. V Praze jsme cestovali metrem. Všude bylo plno lidí, a tak se nikde nedalo ani sednout.

Když jsme čekali na prohlídku Pražského hradu, krmili jsme holuby slanými tyčinkami. Všechny nás zaujalo střídání hradní stráže. Prošli jsme se Zlatou uličkou a po Karlově mostě. Odtud naše kroky směřovaly na Staroměstské a Václavské náměstí, kde jsme mohli jít nakupovat do obchodního domu Primark. Po nákupech jsme šli pěšky na nádraží. Náš zpáteční vlak měl ovšem 40 minut zpoždění.  Ale vlak z Olomouce do Prostějova jsme naštěstí stihli. V Prostějově nás na nádraží vyzvedli rodiče a jeli jsme domů. Bylo to fajn a super.  Moc jsme si výlet užili.

Zapsala Michaela Zatloukalová a Ivana Vařeková ze 7. ročníku