Malování pískem ve školní družině

Děti ze školní družiny kreativně tvořily obrázky pomocí barevného písku. Povídali jsme si o této technice, kterou používali indiáni kmene Navajo nebo Pueblo z Jihozápadu Severní Ameriky, také mniši v Himalájích, Australští Aboriginci, Japonci a i indiáni v Jížní Americe. Hlavní význam pískování byl při náboženských či léčivých obřadech. Barevné „písky“ si vyráběli drcením z pískovce, uhlí, suchých plodů či z pylu rostlin. Ve školní družině jsme pracovali s čistě přírodním křemičitým pískem, který byl různě obarven. Účel pískování je duchovní, umělecký či jen tak pro zábavu a rozvoj fantazie. Děti se věnovaly pískování právě pro tu zábavu, rozvoj fantazie a relaxaci. Pískovaly šablony s obrázky zvířat, vesmíru, robotů i podmořského světa.

Bohuslavová Zuzana, vychovatelka