Činnost Polytechnického kroužku

Ve školním roce 2022/2023 jsme po covidové pauze opět navázali na dobrou spolupráci s místní firmou Preciosa a mohl se rozběhnout Polytechnický kroužek. Tři zaměstnanci firmy Preciosa se každé úterý scházeli s žáky 4. a 5. třídy a učili je pracovat s pilkou, šroubovákem, kladívkem i vrtačkou. Vymysleli a vytvořili s dětmi opravdu krásné výrobky, především ze dřeva. Nadšení dětí bylo veliké, domů si mohly odnést například adventní svícen, loď nebo trakař. Činnost kroužku i drobné vybavení do školní dílny sponzorovala firma Preciosa, které velice děkujeme za spolupráci.

Každý rok naši žáci chodí na exkurzi do firmy Preciosa, s vedením firmy plánujeme spolupráci rozšířit i na příští školní rok. Chtěli bychom využít také daru od Nadace Preciosa k vybavení školní dílny.

Mgr. Kateřina Dostálová, ředitelka školy