Prvňáci dopluli do cíle aneb S Albertem na Ostrov pokladů

Všechno v životě má své začátky i konce. Na malé námořníky, kteří se ještě vcelku nedávno vypravili na plavbu první třídou, čekal v úterý 27. 6. 2023 závěrečný výlet, jehož cílem bylo ukončit tuto výpravu, a to vskutku stylově!

Děti byly vybaveny nejen svačinou a pedagogickým doprovodem, ale i námořnickými čepicemi, pruhovanými tričky a svým maňáskem Albertem. Ten jim navíc předal mapu, která je měla dovést k nalezištím pokladu a ukázat cestu k přístavu, kde na ně čekalo veliké překvapení.

Cestou se ještě ukázalo, že námořníkům nechybí ani odvaha! Museli odolávat nejen chladnému počasí, studenému větru a zatažené obloze, ale dokázali se statečně postavit strachu při prohlídce tajuplného sklepení v Námořnickém paláci. Kromě strašidelných příběhů zde objevili svou truhlu s překvapením a v tu ránu se začaly dít podivuhodné věci. Všude po cestě nacházely děti svítící diamanty a než se nadály, stály jako kouzlem u vody, po které se mohly dokonce projet ve člunu jako skuteční mořeplavci. Zvládli to všichni!

Po dobrodružném zážitku je však čekala ještě zkouška největší! Vypořádat se s odchodem jejich milovaného průvodce, maňáska Alberta, jež se rozhodl v Zátoce slz nasednout sám na loď a odplout zpět do dalekých světů. Pro mnohé to bylo těžší, než myslely. Nejedna slzička tam po nich zůstala… , dost možná i proto, aby se v nový diamant mohla taky proměnit.

Proto i vy, pokud se na zámek do Plumlova vypravíte, dívejte se pozorně! Možná že také zahlédnete někde v trávě třpytící se diamant či toho malého skřítka Alberta, který se za těmito milými dětmi rozhodl vrátit. 

Jana Komárková, asistentka pedagoga