Předadventní čas v Prostějově

Ve čtvrtek 30. 11. 2023  se šesťáci, sedmáci a osmáci vydali s třídními paními učitelkami do prostějovského divadla, aby společně zhlédli představení Divadla loutek z Ostravy – Tajný deník Adriana Molea. 

Hlavním hrdinou je nejslavnější puberťák světové literatury. Nemá to v životě vůbec jednoduché. K problémům s pletí se přidávají starosti s rozvádějícími se rodiči. Okolí nerozumí jeho intelektuálním sklonům a k tomu všemu se kupí starosti s láskou Pandorou. Adrian deníku svěřuje všechny své starosti a problémy, a to humornou formou. Celé představení bylo hlubokou sondou do duše dospívajícího teenagera.

Po divadelním představení jsme si všichni na náměstí  vychutnali předvánoční atmosféru. Prohlédli jsme si vánoční strom, betlém, stánky s občerstveném. Paní učitelky se shodly na tom, že jsme si dopoledne v Prostějově hezky užili.

Zapsala: Renata Fialová, foto: Tereza Malínková, Monika Konečná, Renata Fialová