6. třída v Konici
Dne 23. června se žáci 6. ročníku vydali na předprázdninový výlet na zámek v Konici, kde je čekal pestrý program plný zajímavostí. Navštívili muzeum sekyrek a dalších tradičních řemesel, kde si prohlédli také expozici krejčovství s dobovými šaty a krásnými kroji. Velký zájem vzbudilo i muzeum televizí a rádií, které jim přiblížilo vývoj techniky v minulém století. Nechyběla ani sbírka starých žehliček a praní si mohli představit díky historickým pračkám. V obřadní síni obdivovali nejen její slavnostní vzhled, ale také výjimečnou akustiku. Dozvěděli se také zajímavosti o restaurování jedné z fresek, jež zdobí interiér zámku. Velkou pozornost si získalo i Foucaultovo kyvadlo, které názorně ukazuje otáčení Země. Po společném programu následoval rozchod, během kterého si žáci za odměnu dopřáli kebab nebo zmrzlinu. Výlet si všichni užili a odvezli si spoustu nových poznatků i zážitků.
Evy Chyšková
