Jak probíhal projektový týden „Den Země“

Projektový týden DEN ZEMĚ 20. – 24. 4. 2020

Celý týden vás provázelo téma „Den Země“ a pracovali jste na domácím projektu.

Vaše paní učitelky a pan učitel obdrželi opravdu krásné práce – vytvářeli jste koláže o přírodě, malovali jste, vytvářeli jste prezentace o přírodě, o Zemi, o včelách, o vaší zahradě, fotili jste, natáčeli jste videa, vyráběli jste budky, hmyzí domeček, i další výrobky ze dřeva, vyráběli jste různé výrobky – planetu Zemi, modely planet, modely kontejnerů, schody přírody, atd. Také jste v rouškách a rukavicích vyrazili do okolí svého bydliště i do lesa a sbírali jste odpadky, čistili jste potok i studánku.

Všem vám, kdo jste své projekty poslali, děkujeme a jsme opravdu rádi, že myslíte na naši planetu Zemi. Všichni „vyhráváte“ za vaše projekty odměnu, kterou si převezmete s vysvědčením.

Pedagogičtí pracovníci vyhodnotili v každé třídě nejpodařenější domácí projekty.

1. třída
Účastnilo se všech 7 žáků. Všechny projekty byly velmi vydařené.

2. třída
Účastnilo se všech 19 žáků.
Nejlépe hodnocené projekty: Lukáš Suchomel, Renata Trundová, Terezie Fiedlerová, David Dostál.
Velmi pěkné práce byly také od: Terezy Pořízkové, Martiny Koudelkové, Lukáše Růžičky, Adama Ščudly, Adama Šopfa i od Laury a Nely Přívratských.

3. třída
Účastnilo se 13 žáků ze 14.
Nejlépe své projekty zpracovali: Štěpán Skřebský (film), Laura Koudelková (společná práce s bratrem Lukášem – herbář), Vojtěch Grepl (prezentace o vodě a čištění studánky), Kristýna Bohuslavová (třídění odpadu, hmyzí domeček), Martin Kučera (třídění odpadu, kontejnery). Velmi pěkné práce měly také Eva Šustrová a Jolana Dostálová.

4. třída
Účastnilo se 13 žáků z 16.
Nejlépe své projekty zpracovali: Ema Umlaufová (herbář, příběh o dudkovi), Lukáš Koudelka (společná práce se sestrou – herbář), Richard Grepl (koloběh vody, savci, jehličnany), Valentýna Heraltová (společná práce se sestrou, prezentace – úklid lesa, pěstování vlastní zeleniny, kompost, výrobky) a Michaela Šínová (čištění a úklid lesa, obrázek, recyklace).

5. třída
Účastnilo se 16 žáků z 19.
Nejpodařenější projekty byly (abecedně seřazeno): Dostál Lukáš (videoprezentace z fotografií „Detaily jarní přírody“), Francová Tereza (3D model planety Země), Koudelka Lukáš (videoprezentace „Sběr odpadků“), Malínek Martin (sběr odpadu, příběh o stromě, herbář).

6. třída
Účastnilo se 13 žáků z 18.
Nejlépe se projekty podařily žákům (seřazeno abecedně): Dostálová Simona (práce se sourozenci, výroba tašky, úklid lesa), Greplová Eliška (prezentace o včele), Havlenová Ester (prezentace), Mazal Ondřej (výroba budky), Sekanina Ondřej (schody přírody), velmi pěkné projekty měla také Šustrová Denisa (úklid v obci) a Zatloukalová Aneta (herbář).

7. třída
Účastnilo se 12 žáků z 16.
Nejlépe projekt zpracoval Langer Ondřej (videozáběry přírody v okolí Lipové).
Vydařené a nápadité projekty zaslali také (abecedně): Búdová Veronika (moje zážitky), Grepl Matyáš (výroba kalendáře), Kapecová Darina (Jak jsem trávila Den Země), Podhorný Martin (fotokoláže), Selig Ondřej (koláž z obrázků), Zatloukal Martin (prezentace Můj úklid v lese).

8. třída
Účastnilo se 6 žáků z 8.
Nejlépe projekt zpracoval Langer Vojtěch (prezentace Včela medonosná), velmi pěknou prezentaci měl Koudelka Vít (Naše zahrada), Václavíková Adéla zpracovala ekologické téma prakticky – vyrobila budku pro ptáčky, vyrobila model přírody na zahradu, kreslila obrázek. Velmi pěkné práce dorazily také od Vičarové Anety, Tesaře Jana a Zahálky Šimona.

9. třída
Účastnilo se 5 žáků z 12.
Nejlépe hodnocené projekty zaslala děvčata Dostálová Tereza, Mazalová Kateřina a Sekaninová Ema.

(Na web byl umístěn výběr fotografií, výstřižky z prezentací a videí. Nebyly zde umístěny fotografie, kde jsou žáci fotografováni v detailu, v domácím prostředí, s rodinnými příslušníky a dalšími osobami, z důvodu ochrany osobních údajů.)