Adventní Prostějov aneb Cesta do pravěku

V pondělí 12. 12. 2022 se sedmáci vydali na CESTU DO PRAVĚKU, a to do prostějovského MUZEA. Zde je přivítala odborná lektorka, paní Žofie Lamerová, která si se žáky zajímavě povídala. Sedmáci odpovídali na její nejrůznější otázky týkající se života člověka na Zemi před 3 miliony lety. Hovořilo se o tom, jak a čím se živil, kde bydlel, jaké a z čeho zhotovoval nástroje atd. Žáci si intearaktivní hrou zahráli i na archeology. Vyhledávali informace z výstavních panelů.  Následně je zapisovali do přiloženého pracovního listu.

Program z muzea se přesunul na led. Kdo měl brusle, mohl si zabruslit. Komu byla zima, ohřál se horkým punčem. Závěrem se sedmáci prošli náměstím a na památku se všichni vyfotili u vánočního BETLÉMA. Byl to hezky strávený adventní čas.

Zapsala: Renata Fialová