Prohlídka Senátu České republiky

Senát Parlamentu ČR sídlí na Malé Straně v Praze ve třech starobylých palácích: Valdštejnském, Kolovratském a Malém Fürstenberském. Valdštejnský palác se zahradou nechal v 17. století vystavět jako své reprezentativní sídlo vévoda Albrecht z Valdštejna, který patřil k nejvýznamnějším šlechticům své doby.

V pondělí 16. 10. 2023 jsme my deváťáci navštívili Valdštejnský palác. Průvodkyně nás provedla historickou budovou. Seznámila nás s fungováním Senátu, který je pojistkou při schvalování zákonů. V zasedací místnosti nás přivítala MUDr. Jitka Chalánková – senátorka za obvod č. 62 – Prostějov. Informovala nás o současně projednávaných zákonech, o tom, jak se k práci senátorky dostala. Umožnila nám pohybovat se po místnosti, kde probíhá jednání.

František Bezslezina, žák 9. třídy