Ekologicko-chovatelský program o ptácích

Pan Jaromír Vachutka si pro naše žáky dne 10. 4. připravil ekologicko-chovatelský program, při kterém seznámil naše žáky se základními chovanými druhy papoušků a se základy chovatelství. Přivezl s sebou kolem 30 jedinců. Cílem bylo prostřednictvím prezentace, fotografií, ale hlavně živých exponátů rozšířit povědomí žáků o nutnosti ochrany přírody, záchranných programech na ochranu vzácných druhů, především exotického ptactva. Žákům se líbila obzvláště možnost blízkého kontaktu s různými druhy papoušků.

Z bezprostředních reakcí žáků:
„Papoušci uměli mluvit a byli krásní. Ptáci létali mezi námi a zpívali, byli různobarevní a poslušní. Hrdlička uměla napodobit stíhačku a zvedala ocásek. Zajímavé bylo, jak byli papoušci jeden druh a samec i samice byli jinak zbarvení. Samec měl hlavu kulatou, samice hranatou. Nejmenší papoušek byl papoušínek zelený.“