Soutěž Malá chemická olympiáda

Dne 5. 6. 2024 se v Domě dětí a mládeže v Prostějově konalo okresní kolo Malé chemické olympiády. Soutěž je určena žákům základních škol i gymnázií, kteří se učí prvním rokem chemii. Ve škole jsme si udělali malé školní kolo a do okresního kola postoupili a naši školu reprezentovali žáci 8. třídy: Tobiáš Pavlík (umístil se na skvělém 8. místě z 27 soutěžících za ZŠ), Lukáš Koudelka a Marek Mikeš. Velice oceňuji, že kluci věnovali čas přípravě, měli odvahu zúčastnit se chemické soutěže a úspěšně naši školu reprezentovali. Gratuluji a přeji další úspěchy s chemií.

Přidávám také několik fotografií z našich hodin chemie, kdy si žáci vyzkoušeli několik metod oddělování směsí, zkoumali hustotu roztoků, pomocí indikátorů zkoumali vzorky kyselých a zásaditých látek, prováděli neutralizaci.
Kateřina Dostálová