Noc kostelů – Den kostelů

Ve středu se naši nejmladší žáci z 1. – 3. třídy vydali na pěší výlet do nedalekého Jednova, kde se zúčastnili programu v rámci Dne kostelů. Cesta vedla nejen po silnice, ale i krásnou přírodou a děti se na ni vydaly s velkým nadšením.
V Jednově jsme nejprve navštívili Mariánskou zahradu, která všechny okouzlila svou klidnou atmosférou. Poté jsme zamířili do místního barokního kostela Navštívení Panny Marie, kde na nás čekalo mnoho zajímavých aktivit a nových poznatků. Děti měly možnost:

  • zapálit si svíčku a společně vytvořit krásné srdíčko ze světel,
  • nahlédnout do vybavení faráře,
  • zazvonit na zvony na kostelní věži – pro mnohé to byl opravdu silný zážitek,
  • prozkoumat varhany, poslechnout si jejich zvuk a zjistit, jak vlastně fungují,
  • dozvědět se mnoho zajímavého o historii a významu kostela.

Na památku si každý mohl odnést malý upomínkový předmět a také ochutnat odřezky hostií. Nechybělo ani sladké občerstvení – zmrzlina, které udělalo tečku za krásným dopolednem. Na závěr výletu měly děti možnost napít se vody ze studánky Svatá voda. Celý výlet se velmi vydařil a děti z něj odcházely plné dojmů, radosti a nových zážitků. Děkujeme všem, kdo se na organizaci podíleli!