|

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ – Jak vyrůstám s knihou

Celkem 53 žáků z 2. stupně se zapojilo do kampaně na podporu četby knih – ROSTEME S KNIHOU. Žáci měli za úkol v rámci literární soutěže napsat svůj příběh o tom, jak je ovlivnila oblíbená kniha, jakou zkušenost díky knize získali, co nového se naučili, zkrátka, jak s knihou „povyrostli.“

Díky této soutěži děti zavzpomínaly na doby, kdy ještě byly malé a první knížky jim před spaním četla maminka. Některá literární dílka jsou více, některá méně zdařilá. Některá jsou rozsahem delší, některá kratší. Důležitý je ale obsah. To, že děti vložily do svých soutěžních prací nezapomenutelné vzpomínky na své dětství a na chvíle strávené v příjemné společnosti s knihou a rodiči.

Bylo odesláno celkem 23 literárních prací:

6. ročník – 4 práce:   adam-franc-6    kristyna-fialova-6   katerina-rehovicova-6   ema-sekaninova-6   

7. ročník – 7 prací:  jan-franc-7  vojtech-franc-7    anna-greplova-7   martina-kulisova-7   simona-milarova-7   marketa-trundova-7   roman-zemanek-7      

8. ročník – 10 prací: pavla-budzakova-8   simona-jelinkova-8   stanislav-jurka-8   katerina-kyrova-8   karolina-kysela-8   lucie-nemcova-8   valerie-rusova-8   tereza-urbanova-8   radek-vaclavik-8   jan-vseticka-8   

9. ročník – 2 prácetereza-capkova-9   dominik-zajicek-9  

Slavnostní vyhlášení a vyhodnocení soutěže proběhne na mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu SVĚT KNIHY v Praze ve dnech 11. – 14. 5. 2017.

Všem výše uvedeným účastníkům soutěže patří pochvala. Snad některá z prací uspěje. Držím palce.

Mgr. Renata Fialová