Mezinárodní den dětské knihy ve školní družině

S dětmi, které navštěvují školní družinu, jsme se vydali do místní obecní knihovny v Brodku u Konice, protože 2. dubna se slaví Mezinárodní den dětské knihy.

Děti se dozvěděly, že se 2. dubna roku 1805 narodil významný dánský autor pohádek a knih pro děti Hans Christian Andersen. Jeho díla, jako Cínový vojáček, Ošklivé káčátko, Císařovy nové šaty, Princezna na hrášku nebo Sněhová královna, jsou známá a oblíbená i v dnešní době. Cílem tohoto dne je přivést děti k četbě knih, protože ta pomáhá rozvíjet dětskou fantazii, představivost, ale rozvíjí i slovní zásobu. Dokazujeme tím dětem, že čtení není žádná nuda.

Děti se seznámily s odděleními, která knihovna nabízí, a zorientovaly se, jak v knihovně vyhledat požadovanou knihu. Také si zahrály pohádkové hádanky. Nakonec si prohlížely knihy, které je zajímaly.

Zapsala: Zuzana Bohuslavová