Praktické činnosti v 7. třídě

Žáci 7. třídy se v rámci předmětu Praktické činnosti učili základy vaření a stolování. Ve školní cvičné kuchyni se jim podařilo vytvořit např. vánoční perníčky, vánoční punč, jablečný závin, placky z ovesných vloček, pečená jablka, bramboráky, bramborové spirály, pokrmy z těstovin, několik druhů pomazánek a další dobroty. Na závěr svého kurzu vaření upekli sedmáci pro svou třídní paní učitelku Mgr. Moniku Konečnou dort k narozeninám. Paní učitelka byla velmi překvapená a měla velikou radost.

Všichni žáci 7. třídy byli moc šikovní, nic nespálili a nezkazili, připravené pokrmy byly chutné a jen se po nich zaprášilo. Ráda bych touto cestou poděkovala rodičům za spolupráci při obstarávání surovin k vaření.

Mgr. Kateřina Dostálová