Akce ke Dni dětí v 8. třídě

Každý rok 1. 6. se tradičně slaví Den dětí. Tento den spadal letos na sobotu, a proto jsme ve škole Den dětí oslavili již 31. 5. 2019 v pátek. Na programu dětského dne se měli žáci možnost podílet sami. Z nabídky návštěvy památek, divadel, kina či muzea  zvítězil  nakonec  sport.  Pro žáky 8. třídy byl proto připraven pěší výlet do Benešova, jehož cílem byla hra na minigolfu nacházející se u zdejší ZŠ.

Ráno třída vyrazila od ZŠ v Brodku u Konice pěšky po polních a lesních cestách. Díky slunnému počasí v krásné místní přírodě, kdy všechno pučelo a zpívalo, ubíhala cesta velmi rychle a vesele. Na konci lesa se před námi rozprostřel Benešov s malebným výhledem, odkud byl už jenom kousek k místnímu sportovnímu areálu s minigolfem u ZŠ. Žáci se s velkou vervou pustili do soutěže o nejlepšího minigolfistu.  Některá stanoviště však žáky pěkně potrápila, nicméně pobavil se každý. Po hře plné koncentrace si každý koupil kousek pečiva z místní benešovské pekárny, neboť všem při hře pořádně vyhládlo. S dobrým pocitem ze hry a z hezky prožitého výletu se třída do Brodku u Konice vrátila již autobusem.

Ing. Radmila Müllerová