Stavění domečků pro lesní skřítky a hledání pokladu

Ve středu 20. 10. 2021 se děti navštěvující školní družinu vydaly do nedalekého lesíku postavit domečky pro lesní skřítky. Podzim nám přál krásné počasí.

Děti se rozdělily do šesti týmů, které nazvaly: Žabinec, Piráti z Karibiku, Okurky, Holky z venkova, Ďáblice a Luny. Stavěly domečky z klacíků, šišek, mechu a listí. Domečky byly velké, malé, se schůdky i s tajnou komnatou. Stavba domečků i pobyt na čerstvém vzduchu byl pro děti skvělou zábavou.

Když své domečky dostavily, tak se objevila tajná mapa skřítků, která děti dovedla ke zlatému pokladu. Byla to truhlička plná zlatých mincí. Každé dítě si nechalo jednu zlatou minci jako památku na krásně strávené chvilky se školní družinou. Nakonec děti čekala ještě sladká odměna za skvělou spolupráci a kamarádské chování při stavbě domečků. S pocitem dobře odvedené práce jsme se vraceli zpět do družiny.

Zuzana Bohuslavová